Razstava likovnih del KUD Polzela v Mengšu: Savinjske zgodbe

0
2313

V preddverju Kulturnega doma Mengeš so na povabilo našega društva člani likovne sekcije Kulturno umetniškega društva Polzela, v sliki, besedi in glasbi predstavili dolino zelenega zlata, polzelske znamenitosti in Savinjsko dolino z okolico s skupnim naslovom »Savinjske zgodbe«.

Predsednica Likovnega društva Mengeš je 25.4.2017 ob 18.00 uri na odprtju razstave »Savinjska dolina« pozdravila župana in podžupana Občine Mengeš Franca Jeriča in Boga Ropotarja ter podžupana Občine Polzela Igorja Pungertnika. Posebno dobrodošlico je izrekla gostom, članom in članicam Likovne sekcije Kulturno umetniškega društva Polzela ter njegovemu predsedniku Marku Slokarju in vodji likovne sekcije Mojci Korošec.

V preddverju Kulturnega doma Mengeš so na povabilo našega društva člani likovne sekcije Kulturno umetniškega društva Polzela, v sliki, besedi in glasbi predstavili dolino zelenega zlata, polzelske znamenitosti in Savinjsko dolino z okolico s skupnim naslovom »Savinjske zgodbe«.

Mengeški likovniki vračamo gostoljubje likovni sekciji KUD Polzela, saj nas je to društvo lani gostilo na gradu Komenda na Polzeli z našo razstavo » Ikona«. Takrat so gostitelji izrazili upanje in željo, da se prestavijo v Mengšu in tako se je »rodila« likovna razstava »Savinjske zgodbe«, ki jo gostimo v mengeškem hramu kulture. Člani društev se srečujemo pogosto, saj se društvi povezujeta preko Zveze likovnih društev Slovenije, kjer posamezni člani sodelujemo na tematskih razstavah, ki jih zveza prireja v okviru Zlate palete.

Na razstavi je 38 likovnih del 29 razstavljavcev, ki govorijo mnoge zgodbe iz doline zelenega zlata in okolice. V kulturnem programu sta blestela zakonca Ana in Rok Bastl, ki sta s svojimi pesmimi napolnila prostor in marsikdo je tiho zapel z njima in v glasbenem mestu Mengeš je zvenela pesem iz Savinske doline. Požela sta izjemen aplavz.

V nagovorih župana Franca Jeriča in podžupana Igorja Pungertnika, ki sta tudi odprla razstavo, so bile izrečene same pohvale, tako za izvedbo likovne razstave na tako visokem nivoju. Tako povezovanje in druženje društev bogati in spodbuja ustvarjanje. V sproščenem vzdušju in pogovoru o naših naslednjih akcijah smo se zadržali kot že dolgo ne. Razstava bo odprta do 16.5.2017.

Besedilo in fotografije Binca Lomšek

LKD_Menges_Polzela_1 LKD_Menges_Polzela_2

 

Oglasno sporočilo