Oddelek za gospodarske dejavnosti, gospodarske javne službe in finance
Oddelek za gospodarske javne službe
Izgradnja sekundarne kanalizacije v Tuhinjski dolini
Izvajalec del, Gorenjska gradbena družba d.d., je nadaljeval z deli v Tuhinjski dolini, kjer poteka izgradnja sekundarne kanalizacije. Gradnja se bo izvajala po odsekih, zajemala pa bo vasi Vrhpolje pri Kamniku, Soteska, Markovo, Vir pri Nevljah, Podhruška, Srednja vas pri Kamniku, Loke v Tuhinju, Potok, Vaseno, Hruševka in Buč. V preteklem tednu je izvajalec nadaljeval z deli v Srednji vasi in Vrhpolju. V tem tednu je predvideno nadaljevanje del.
Rekonstrukcija in dozidava vodohrana Črna pri Kamniku
“>
Obstoječ vodohran je dotrajan in predvsem v času povečanih dotokov vode, ne zagotavlja ustreznih higienskih pogojev za kakovostno izvajanje postopkov priprave pitne vode. Iz tega razloga je bilo v deževnih obdobjih večkrat predpisano obvezno prekuhavanje pitne vode. V okviru rekonstrukcije se bo vodohran na južni strani dozidal, obstoječa konstrukcija se bo v celoti obnovila, izvedli se bosta nova hidroizolacija in termoizolacija.
V objektu bodo zamenjane vse vodovodne inštalacije, vključno z opremo, ki bo omogočala prepoznavanje mikrobioloških, kemičnih in fizikalnih parametrov pitne vode. S tem bo omogočen ustrezen in kontinuiran nadzor nad kvaliteto pitne vode, ki je osnova za dobre sanitarno-tehnične pogoje in ustrezno izvajanje postopkov priprave pitne vode, v skladu z načeli HACCP sistema. V sklopu rekonstrukcije se bo zgradil tudi nov električen nizkonapetostni vod in obnovil vodovod v dolžini 115 metrov, med vodohranom in obstoječim že obnovljenega omrežjem v naselju Črna pri Kamniku.
Zaključek del je predviden v februarju 2019.
Zaključena druga faza prenove Glavnega trga
“>
Uredil se je tudi prostor pred hotelom Malograjski dvor, ki sedaj vse bolj dobiva podobo manjšega trga, kot pa cestišča. Drugi del ureditve pa je bil površina Glavnega trga, kjer smo pustili izvedeno osnovno geometrijsko ureditev ter jo le na novo uredili iz kvalitetnejših materialov. Prenovili smo fontano, asfalt zamenjali s “štokanim” betonom iz granulata Kamniške Bistrice ter zamenjali granitne kocke.
“>
Oddelek za družbene dejavnosti
Osnovna šola 27. julij Kamnik
Učenci Osnovne šole 27. julij Kamnik so v petek, 30. novembra 2018, v zameno za prostovoljne prispevke prodajali adventne venčke in inovativne ptičje hišice.
Blagoslov nove kapelice sv. Barbare pri nekdanji smodnišnici
“>
“>
Pravljični Kamnik
“>
Mestno kopališče Pod skalco
“>
Samostan Mekinje
V Samostanu Mekinje je potekala javna radijska oddaja Slovenska zemlja v pesmi in besedi z naslovom Ples Salome in Davida. Gre za sodelovanje ustvarjalcev omenjene oddaje na prvem programu Radia Slovenija ter Doma kulture Kamnik, ki je v upravljanju Zavoda za turizem, šport in kulturo Kamnik. V oddaji je gostoval etnolog in kulturni antropolog ter v. d. direktorja omenjenega zavoda dr. Tomaž Simetinger, ki je predstavil antropološko-etnološki pogled na odlomke svetopisemskih besedil o plesu Davida in Salome. Glasbeno prakso imenovane tematike bo so s historičnimi glasbili predstavili Janez Jocif ter člani njegovega ansambla Capella Carniola.
Turistični ponudniki
“>
Oddelek za razvoj in investicije
Kamniško Savinjske Alpe (KSA)
“>
“>
Razvoj turizma na tem območju moramo načrtovati zelo previdno, predvsem pa predhodno urediti potrebno infrastrukturo (zlasti odvodnjavanje odpadnih vod). Marko Slapnik in Nejc Slapnik sta predstavila nekaj zgodb, ki se nanašajo na Kamnik in tudi eno generalno zgodbo za celotno območje KSA. Skozi zgodbe se nam odkriva zgodovina, predvsem pa odkrivamo naše korenine. V nadaljevanju je potekal tudi terenski ogled nekaterih izvirov v Kamniški Bistrici (Glavni izvir, Mali izvirk, Kraljev studenec in studenci izpod Mokrice).
V petek, 30. novembra, in soboto, 1. decembra 2018, je v Samostanu Mekinje potekal 1. del usposabljanja za turistične vodnike. Drugi del bo potekal 7. in 8. 12. 2018. Usposabljanje poteka kot kombinacija predstavitev, skupinskega dela in terenskih ogledov oziroma vaj na terenu. Udeleženci spoznavajo osnove interpretacije dediščine oziroma kako zanimivosti pretvoriti v doživetja, odkrivajo vodne zgodbe Kamniško-Savinjskih Alp in možnosti njihove uporabe v turizmu, na terenu odkrivajo zanimivosti vodnih virov in možnosti njihove interpretacije, ter načrtujejo interpretacijo voda v Kamniško-Savinjskih Alpah za različne ciljne skupine.
Kolesarska povezava Kamnik – Mengeš – Trzin – Ljubljana
V četrtek, 29. novembra 2018, je na Občini Trzin potekal koordinacijski sestanek glede izvajanja projekta daljinske kolesarske povezave od Kamnika do Ljubljane. Občine smo uskladile medobčinsko pogodbo in gradivo za objavo javnega naročila za izbiro izvajalca projektne dokumentacije. Ker gre za kolesarsko povezavo, ki je državnega pomena pri projektu sodeluje tudi Direkcija RS za infrastrukturo, ki je potrdila projektno nalogo in projekt uvrstila v Načrt razvojnih programov. Zahteva Ministrstva za infrastrukturo je, da so do 20. 9. 2020 izpolnjeni vsi pogoji za gradnjo (izdelana vsa potrebna dokumentacija, pridobljena dovoljenja in pridobljena zemljišča). Gre za projekt, ki bo sofinanciran s strani EU in države v višini 100 odstotkov upravičenih stroškov (DDV ni upravičen strošek).
Sodelovanje v transnacionalnih projektih
Občina Kamnik se je priključila partnerstvu projekta Rurban – Alpine Space, ki kandidira na transnacionalni program Območje Alp. Gre za vsebine, ki se nanašajo na razvoj dopolnilnih dejavnosti na turističnih območjih. Poleg Občine Kamnik je partner pri projektu tudi Center Srca Slovenije, vodilni partner pa je Fondazione Sviluppo Ca´Granda iz Milana (Italija).