Srečanje se je po štiriletnem premoru začelo v soboto 3. septembra pod lipo v centru vasi, kjer so pevci in pevke zapeli dve pesmi in se nato napotili v novo dvorano, kjer je sledil drugi del nastopa. Na vasi je lepo, ko na kanalu pod lipo zapojo, se glasi druženje starih prijateljev in znancev, predvsem pa prijateljev lepe slovenske narečne besede in izvirnih lokalnih napevov.
Ob tem so se spomnili tudi Vere Beguš, ki je februarja letos sklenila pot življenja in je bila ne samo ustanoviteljica in dolgoletna predsednica kulturnega društva Fran Maselj Podlimbarski, ampak tudi gonilna sila ter neusahljiv vir idej in neumorna kulturna ustvarjalka. Njeno delovanje na področju kulture ter njeno neustavljivo ter predano raziskovanje preteklosti ter ob tem oživljanje in ohranjanje kulturne dediščine ne bodo nikoli pozabljeni. Saj je, tako v domačem društvu, v domačem kraju ter širše s svojim delovanjem pustila neizbrisen pečat. Z globokim spoštovanjem do njenega dela in ustvarjanja želimo člani KUD Fran Maselj Podlimbarski z delom in ustvarjanjem v društvu nadaljevati, zato smo v maju izvolili novo vodstvo. Priznamo, pri nekaterih stvareh se sem in tja še lovimo, a močno verjamemo, da nam bo z dobro voljo in medsebojnim sodelovanjem uspelo, je v uvodu sklenila povezovalka Mojca Avbelj Korošec. Pozdravni govor je pripadel predsednici KUD FMP Krašnja, Romani Močnik Žavbi.
In tako smo pod lipo prisluhnili pesmima Sijaj, sijaj sončece in Tam v Štajerski deželi. V dvorani smo prisluhnili mešani skupini ljudskih pevcev iz Krašnje, ki jo je vse do prejšnjega leta vodila Magda Kreft, ki je žal preteklo leto tudi za vedno odšla iz naše sredine. Naslednji so bili ljudski pevci iz Blagovice. Ljudske pevke iz Ponikve pri Žalcu so navdušile tako s petjem kot gledališkim vložkom in zato požele močan aplavz. Sledil so člani kvarteta Zvon iz Rašice pri Velikih Laščah, tokrat z novo močjo, gospo Tanjo, ki je v dvojni vlogi; kot pevka in kot pevovodkinja. Iz Vidma pri Ptuju so prišle ljudske pevke Folklornega društva Lancova vas. Kot zadnja nam je to popoldne zapela moška skupina ljudskih pevcev iz Krašnje. Spodbudne besed je pred zaključkom nastopov in podelitvijo spominskih daril spregovorila še županja občine Lukovica Olga Vrankar, ki ni mogla skriti navdušenja na ohranjanju ljudskega izročila. Da je bila mera popolna, so preužitkarice pristavile svoj lonček, ne ravno lonček, ampak kito slame in pokazalo, kako se je služilo včasih v naših krajih. Še skupna pesem vseh zborov in druženje se je nadaljevalo v spodnjih prostorih doma, ob sproščenem pogovoru, dobri hrani in pijači in pesmi. Kako naj pa drugače bo.
DJD