Pričakovali smo strnjeno sliko vsega, kar se pri nas dogaja v imenu upokojencev, komu je res mar za to odsluženo, a številčno in za politike zanimivo skupino državljanov, ki so sicer nevidna sivina in postanejo zelo vidni, ko se odvija boj za naklonjenost in oblast. Dobili pa smo klavrno podobo naše realnosti, ki vse bolj kaže na to, da poleg boja za oblast, kot je metanje peska v kolesje vlade in njenih odločitev, ni videti kakšne druge namere.
Za ta namen je uporabljena tudi Tarča na naši ‘javni’ televiziji, ki je pokazala vso bedo na trenutni politični sceni in ceneno manipulacijo z javnostjo. Oddaja, za katero se je zdelo, da je ostala nedotaknjena in verodostojna, je očitno postala plen političnega cefranja naše mlade državice, ki jo je drugače komaj za prgišče.
Naš osnovnošolec je te dni dobil za darilo lep globus z lučko in sva seveda takoj poiskala Slovenijo, ampak sem se morala zelo potruditi, da sem z roko in brez očal našla tisto drobno pikico, ki je naš življenjski prostor, naša domovina, predmet poželenja vseh, ki si želijo oblast nad tem malim koščkom sveta. Toliko gneva, toliko sovraštva in toliko ustvarjanja razkola ni skoraj nikjer drugje. Pogonsko gorivo tega stanja so stare zamere, oblastiželjnost in prislovična slovenska nevoščljivost.
Za namen boja za oblast so uporabljeni tudi gasilci, ki so ob svojem javnem protestu proti nizkim plačam uporabljali vsa zažigalna, dimna in svetlobna sredstva, proti katerim v svojem poslanstvu opozarjajo kot škodljiva in neprimerna. Pred parlamentom se je mnogo kadilo, pokalo in gorelo, kot da so se gasilci spremenili v piromane in huligane, padale so tudi dvoumne grožnje kot tista, da lahko pridejo tudi na dom, če ne bodo uslišani. Ministrica, ki se je pogumno postavila pred razgrajaško množico in želela odgovoriti, je morala zapustiti prizorišče protesta, ki se je izrodil v gasilcev nevredno divjanje.
Tako smo dobili Tarčo, ki je sama postala tarča političnih razgrajačev in »borcev za upokojence«, dobili smo protest gasilcev, ki se je pokazal kot pirotehnični festival in razkazovanje primitivizma, dobili pa smo tudi potrditev, da javna televizija vse bolj postaja poligon za merjenje moči in preprečevanje delovanja zdravemu razumu. Takšno stanje je velikanski izziv za aktualno vlado, pa tudi za vse nas. Najlažje je kuriti in prilivati olja na ogenj, težje pa je umiriti strasti in vključiti zdravo kmečko pamet.
D. Šraj