Domžalska občina, ki sodi med največje v Sloveniji, je znana po priljubljenih šotorih, ki jih postavljajo pri vsaki večji prireditvi v Češminovem parku, po balonih (kot ga vidite na fotografiji), ter po nedavno predlaganem industrijsko-skladiščnem objektu, ki naj bi pokril kotalkališča. Tudi za letos načrtovani prenovljeni bazen naj bi prekrili s balonom.
V sosednjih občinah običajno za podobne prostorsko-gradbene rešitve pridobijo mnenje strokovnjakov, kar je v nasprotju z Domžalami, kjer rešitve predlaga politika (beri županja).
Nekateri se sprašujejo, ali se denar dejansko kopiči v blagajni občine zaradi prakse, znane kot “pranje denarja”, kar naj bi se dogajalo v zadnjih tridesetih letih. Da bi ljudstvo »spregledalo«, je težko pričakovati. Gradijo se številni majhni projekti male vrednosti, brez razpisov, torej brez vsakega nadzora. Kriterij je pa navadno vizualni vtis, brez konkretne uporabne vrednosti. Nadzorni odbor je bolj kot ne, samo na papirju, predvsem zaradi videza zakonitosti.
Kljub načrtovanemu prizidku, iskanju parcele za novi zdravstveni dom in izgradnji le tega, pa nekateri menijo, da je to le “predstava za ljudstvo”. Pričakovanje kakršnega koli večjega projekta se zdi iluzorno. Spomnimo se, da je prejšnji župan v šestnajstih letih vladavine porabil kar 500 milijonov javnega denarja, in že se vam poraja vprašanje, katere vse pridobitve so vključene v ta znesek, kajne?
… V sklopu projekta domžalskega biroja HA Hafner arhitekti d.o.o. se predvideva vzpostavitev objekta, ki bo omogočal učinkovito rabo energije in v prihodnosti vzpostavitev sončne elektrarne. Z namenom naravne osvetlitve prostora in odprtosti v zunanjost bodo pri gradnji uporabljeni fasadni polikarbonatni paneli, ki bodo kot svetlobniki v interier prostora prepuščali naravno, mehko svetlobo, ob večernih urah pa bo objekt ob prireditvah kot prostor dogajanja in druženja zažarel preko svetlobnikov tudi navzven. Nova izolativna fasadna opna bo imela poleg obveznih tehničnih karakteristik tudi bolj mestotvoren izgled in nagovor, saj objekt stoji v neposredni bližini vhoda v mesto Domžale…
Vrednost pogodbenih del znaša 1.579.242,13 EUR z DDV, zaključek del pa je predviden pred pričetkom letošnje zimske sezone.
Občina Domžale
Trzin bo dobil športno dvorano
V Trzinu bo predvidoma do konca leta 2024 zrasla večnamenska športna dvorana. Vrednost projekta je 6,1 milijona evrov, od tega bo 4,9 milijona evrov zagotovila občina sama, del sredstev pa bo prispeval Eko sklad. Občina je bila namreč s projektom večnamenske športne dvorane, ki jo bodo postavili v neposredni bližini tamkajšnje osnovne šole, uspešna na razpisu Eko sklada za nepovratne finančne spodbude lokalnim skupnostim za skoraj ničenergijske stavbe. Sklad bo za postavitev objekta s skupno površino 3047 kvadratnih metrov izplačal nekaj manj kot 1,2 milijona evrov nepovratne finančne spodbude. Še 12.772 evrov pa bo prispevala Fundacija za šport. Vse površine bodo grajene skladno z najnovejšimi tehnologijami in bodo energetsko varčne. Ob normalni rabi naj bi to pomenilo nizke stroške investicijskega vzdrževanja ter nizke stroške toplotne in električne energije. Eko sklad, ki je skladno z javnim pozivom občinam ponudil skupaj 15,5 milijona evrov nepovratnih finančnih spodbud za naložbe v skoraj ničenergijske stavbe, bo sredstva za večnamensko športno dvorano v Trzinu zagotovil iz sklada za podnebne spremembe. Z novo dvorano bodo zagotovili prostorske pogoje za športne dejavnosti v okviru osnovnošolskega izobraževanja, obšolske dejavnosti otrok in mladine, rekreacijo odraslih, programe tekmovalnega športa, delovanje športnih društev ter izvedbo drugih šolskih, kulturnih in občinskih prireditev.
sta
V sosednjih občinah preprosto izvedejo moderne, konkretne in vsestransko uporabne projekte za nižjo ceno, brez pretiranega leporečenja!
Nizkoenergijska večnamenska Športna dvorana Mengeš se bo začela graditi spomladi 2018
Športna dvorana Mengeš predana v uporabo Osnovni šoli Mengeš
Nova športna dvorana OŠ Janka Kersnika na Brdu že dobiva obliko