Podmladek Judo kluba Komenda konkurira najboljšim

2268

V soboto 21.5.2016 je v Ljubljani potekal 15. Palijev memorial v judu za starostne skupine U14 in U16.
Na turnirju je sodelovalo 125 tekmovalcev iz 24 klubov, med njimi tudi predstavnik JK Komenda. Timotej Jereb. Trinajstletni Komendčan je že v prvem letu svoje tekmovalne poti pokazal, da je judo pravi šport zanj. Judoisti v njegovi kategoriji so že zelo izkušeni borci, ki ne poznajo usmiljenja. Timoteju je v sami finalni borbi uspelo v končnem prijemu zadržati nasprotnika, a se je v zadnjih sekundah pokazala njegove neizkušenost, ko je prekmalu popustil končni prijem in izgubil borbo. Zmaga se mu je tokrat za las izmuznila, priboril pa si je bronasto kolajno.
V nedeljo so se v Šiški zbrali najmlajši judoisti in tekmovali za Pokal Šiške. Komendčanom so se tokrat pridružili še judoisti iz Kamnika, prav tako člani JK Komenda in skupaj poželi kar nekaj dobrih uspehov. Skupno v kategoriji cicibanov in mlajših deklic ter dečkov je naš klub zastopalo 20 tekmovalcev. Na koncu smo osvojili 3 zlate, 5 srebrnih in 6 bronastih kolajn. Prva mesta so osvojili Nika Mencigar, Vitja Rebec in Mark Lukšič. Druga mesta: Haya Veinhandl Obaid, Angelina Pajić, Mark Jelnikar, Lan Kralj in Tilen Šoba uhelj ter tretja: Simon Mohar, Karim Veinhandl, Patrik Tit Vidmar, Žiga Pahor, Niko Štrajhar in Gal Štupar.