300 mladih plezalcev v Kamniku

935

Plezalni klub Kamnik je že tretje leto zapored prvi vikend v aprilu organiziral eno od šestih tekem Zahodne lige 2017 v športnem plezanju. 

Na domači steni so člani Plezalnega kluba Kamnik petkrat stopili na stopničke. Prvo zmago na tekmovanjih si je priboril Žiga Židan v kategoriji st. dečki, na stopničke za zmagovalce pa sta stopila tudi Elija Baloh (ml. cicibani), ki je slavil že v Radovljici, ter aktualna državna prvakinja v težavnostnem športnem plezanju Betka Debevec (st. deklice). Vsi trije člani so po treh tekmah tudi vodilni v skupnem seštevku Zahodne lige 2017.

Srebrno medaljo sta osvojila Timotej Romšak (ml. dečki) in Jakob Ocepek v kategoriji kadetov.

Timotej Romšak v balvanu // Foto: PK Kamnik

Timotej Romšak v balvanu
Foto: PK Kamnik

Postavljalci smeri so pod vodstvom Romana Krajnika postavili sedem atraktivnih balvanskih problemov, vsak balvan je imel svojo barvo, posamezni gibi za napredovanje pa so se povezovali izključno skozi oprijem »tvorin«. Tekmovanja se je udeležilo 299 plezalk in plezalcev iz zahodnega dela Slovenije. Med njimi je nastopilo tudi 30 članov iz domačega kluba. Poleg petih medalj je Katro Mali (st. deklice) tudi tokrat do zmagovalnih stopničk ločil le en zadržan vrh, s 4. mestom pa se je moral zadovoljiti tudi aktualni državni prvak v balvanskem plezanju Luka Jerman (ml. dečki), ki ga je od kolajne ločilo le nekaj centimetrov, da bi zadržal vrh smeri.  Med najboljšo deseterico so bili še Marko Pretnar (kadeti), Ana Petek (kadetinje), Pia Mavec (ml. deklice), Niki Močnik (ml. cicibanke), Lucija Škrjanc (kadetinje) in Tina Prvinšek (st. cicibanke).

Žiga Židan v balvanu // Foto: PK Kamnik

Žiga Židan v balvanu
Foto: PK Kamnik

Tekmovanje, ki je potekalo v plezalnem centru v bivšem Alpremu, je privabilo preko 700 gledalcev, spremljevalcev in trenerjev. Domači organizatorji so tudi tokrat poželi pohvale za dobro organizacijo tekme, z dobrimi rezultati pa so mladi tekmovalci zadovoljili tudi trenersko ekipo.

REZULTATI ČLANOV PLEZALNEGA KLUBA KAMNIK:
1. mesto: ELIJA BALOH Ml. cicibani
1. mesto: ŽIGA ŽIDAN St. dečki
1. mesto: BETKA DEBEVEC St. deklice
2. mesto: JAKOB OCEPEK Kadeti
2. mesto: TIMOTEJ ROMŠAK Ml. dečki
4. mesto: LUKA JERMAN Ml. dečki
4. mesto: KATRA MALI St. deklice
5. mesto: MARKO PRETNAR Kadeti
7. mesto: ANA PETEK Kadetinje
7. mesto: PIA MAVEC Ml. deklice
8. mesto: NIKI MOČNIK Ml. cicibanke
8. mesto: LUCIJA ŠKRJANC Kadetinje
10. mesto: TINA PRVINŠEK St. cicibanke
13. mesto: TIANA RAJGELJ St. cicibanke
15. mesto: GAL JERMAN Ml. cicibani
17. mesto: JUŠ PRVINŠEK Ml. dečki
17. mesto: LANA KURENT CANDER Ml. cicibanke
20. mesto: EVA MAVEC St. cicibanke
26. mesto: BOR BOHORČ St. cicibani
27. mesto: GAL PAVLINIČ Ml. dečki
28. mesto: EVA BREGOVIČ PETEK St. deklice
30. mesto: LENART TORKAR Ml. dečki
30. mesto: MIHA BABIČ  St. cicibani
31. mesto: ENEJ BALOH Ml. dečki
32. mesto: NIKA OBLAK St. cicibanke
33. mesto: ALINA UČAKAR St. cicibanke
38. mesto: EVA VEHOVAR St. cicibanke
42. mesto: NINA TRUNK St. cicibanke
46. mesto: ŠPELA PANČUR St. cicibanke
50. mesto: BRINA BABNIK St. cicibanke

Plezalni klub Kamnik/Stane Židan

Oglasno sporočilo