Oranžne superbabice na OŠ Roje

0
2615

Nikjer ni lepše, kot pri babici doma. Tam vse diši po domačem, tam ti nihče ne nerga, da se moraš učiti, tam je vsaka tvoja neumnost pospremljena z veliko razumevajočega odkimavanja in tam si sprejet, kot da so cel dan čakali le nate. Tam je ljubezen, pri babicah se skriva.

In v petek, 25. maja, na dan mladosti, smo na naši šoli občutili prav ta pristni občutek, ki ga lahko da le babica. Obiskale so nas namreč gospe, oblečene v oranžne majice iz društva Šola zdravja, ki jih ponavadi že navsezgodaj zjutraj srečate, kako hitijo na osvežilno jutranjo telovadbo ob Kamniški Bistrici. Te navihane babice, polne radosti in življenja, so se odločile, da nam in našim učencem polepšajo dan z ljudskimi pesmimi. In ker se na naši šoli zelo radi medgeneracijsko povezujemo, sploh pa z domačini iz skupnosti, smo bili obiska več kot veseli. Babice smo kot se spodobi pogostili s kavico, čajem in piškoti, nato pa z navdušenjem prisluhnili večglasnemu petju. Gospe so otrokom pred vsako pesmijo postavile vprašanje, da je bilo poslušanje pesmi še bolj zabavno, saj so se odgovori nanje skrivali v besedilu pesmi. Po petju so otroke razveselili še zvoki harmonike, na katero je z zanosom zaigral gospod, ki je babice spremljal. Z učenci so skupaj zapeli nekaj zimzelenih slovenskih narodnih ter nanje zaplesali. Po petju smo se skupaj še razmigali in pozdravili toplo sonce, nato pa so se učenci prikupnim babicam zahvalili z drobno pozornostjo ter jih povabili, da nas obiščejo še kdaj. Veseli vas bomo!

Učiteljica na OŠ Roje
Petra Bogataj Ivančič

Oglasno sporočilo