Anže Kosmač, najboljši dvigovalec v Sloveniji!

0
2067

V soboto 17.11.2018 je v Mariboru potekalo finale ekipnega državnega prvenstva v olimpijskem dviganju uteži.
Na tekmovanju je nastopil tudi Anže Kosmač, ki nastopa za Težkoatletski klub Domžale. Težkoatletski klub Domžale je skupno osvojil drugo mesto in tako postal drugi najboljši klub v državi. Anžetu Kosmaču pa je uspel izvrsten uspeh, ko je po hudem boju osvojil pokal za najboljšega dvigovalca v letu 2018! Postavil pa je tudi državne rekorde v kategoriji do 89 kg. Diplomirani kineziolog Anže Kosmač je imel zares uspešno sezono v kateri je večkrat izboljšal osebne rekorde. V potegu je tako dvignil osebni rekord na tekmovanju na 130 kg, v sunku pa kar 155 kg. Izboljšal je tudi počep na 205 kg, ki je pomemben indikator pripravljenosti. Program treningov je bil v letošnjem letu njegov brevir, dosledno izvrševanje le teh pa njegova postava.

Anže je po tekmovanju povedal, da je pred zadnjo tekmo prišel samo z enim ciljem, osvojiti pokal za najboljšega dvigovalca uteži v Sloveniji, prednost je bila namreč zanemarljiva. S premišljeno taktiko in nepopustljivo borbenostjo je prišel do tako želene zmage. Ob tem je še poudaril, da gre zahvala tudi celotni ekipi v kateri vlada pristen športni duh in pa vodstvu Težkoatletskega kluba Domžale, ki je kljub zelo težki situaciji glede prostorov uspelo zagotoviti nemoten trenažni proces. Težkoatletski klub Domžale ob tej priliki čestita Anžetu Kosmaču za osvojitev prestižne lovorike in se mu hkrati zahvaljuje za športne masaže, ki jih pro bono nudi celotni ekipi TAK Domžale.