Kdo ne privošči veselja učencem OŠ Roje?

0
2955

Osnovno šolo Roje v Domžalah obiskujejo učenci s posebnimi potrebami. Težko že pričakujejo tople dni, da se bodo spet lahko igrali na novem igrišču in, kar je še najbolj težko pričakovano, skakali na novem, septembra pridobljenem trampolinu. Žal nam je, da jim bomo morali povedati, da jim je nekdo odvzel to veselje. Vandalizem na igrišču pri OŠ Roje ni nič novega. Več let smo se trudili, da smo pridobili donacije za novo igrišče in s pomočjo Rotary kluba Domžale smo ga septembra 2016 z veseljem in ponosom odprli. Ker imajo naši učenci specifične potrebe in sposobnosti, se je celoten kolektiv šole trudil, da je igrišče urejeno tako, da imajo možnosti za igranje na njem prav vsi. Z žalostjo ugotavljamo, da igre in otroškega veselja našim učencem nekateri očitno ne privoščijo. Vandalizem smo opažali že v preteklih letih, po obnovi igrišča pa se stopnjuje. Od razmazanih na novo pobarvanih površin, do cigaretnih ogorkov, steklenic, uničenih elementov in ograje; videli smo že veliko. Vseeno nas je še posebej prizadelo, da gre vandalom več kot očitno najbolj v nos otrokom najljubši element igrišča; trampolin. Le nekaj dni po otvoritvi, se je nekdo odločil le tega uporabiti za pepelnik, a trpežnost materiala je kljub nekaj luknjam še vedno dovoljevala uporabo in igro na njem.
20. 2. 2017 pa nas je  pričakal žalosten prizor; tokrat so bili vandali temeljitejši in so trampolin preprosto razrezali. Sicer so bile pristojne službe obveščene in najbrž bo nekdo nekoč za to odgovarjal, vseeno pa ne razumemo, zakaj in kdo ne privošči našim učencem preprostega veselja, ki ga prinaša igra in iskren otroški smeh ob njej. Ob vseh tegobah, ki otroke s posebnimi potrebami sicer pestijo in jim otežujejo življenje, sta igra in zabava tisto, kar jim nariše nasmeh na obraz. Dovolite jim, da se smejijo in zabavajo, kakor ste se nekoč vi in kakor se, ali pa se še bodo vaši otroci.

Kolektiv OŠ Roje

trampolin1 trampolin2

Oglasno sporočilo