Odlični rezultati Calcitovih plavalcev v Reki

0
534

Ta konec tedna je na reškem bazenu Kantrida potekal 14. mednarodni plavalni miting, Grand Prix Victoria-Primorje.

Nastop je potrdilo več kot 700 plavalcev iz Hrvaške, Slovenije, Italije, Avstrije, Bosne in Hercegovine ter Ukrajine. Srečanje poteka dva dni v dveh delih. Kvalifikacije so na sporedu ob 8.30. Plavanje za finale se začne ob 16. uri, finalni del pa ob 17. uri. In finale priplava 10 najhitrejših po plavalnih časih – absolutna kategorija, B finale je odprt za nastop najboljših mladincev in mlajših mladincev, medtem ko C finale je namenjen le najboljšim mlajšim mladincem.

Nastopali so: Ana Avbelj, Ivana Lukan, Laura Podgoršek, Živa Prašnikar, Taja Vejnovič, Iza Videc, Mark Anej Lapuh, Liam Negodič, Nik Peterlin in Rok Vejnovič.

Rezultati plavalcev, ki so se uvrstili v popoldanska finala prvi dan dogodka:

Nik Peterlin 4. mesto absolutno 400 m prosto, 3. mesto v isti disciplini v kategoriji mladincev, 10. mesto 100 m prosto mladinci,
Ivana Lukan 4. mesto 100 m prsno kadetinje,
Rok Vejnovič 7. mesto 200 delfin in 10. mesto 400m mešano v kadetski kategoriji,
Taja Vejnovič 5. mesto 800 m prosto,
Laura Podgoršek 7. mesto 100 m delfin kadetinje,
Iza Videc 8. mesto 50 m hrbtno mladinke, 11 . mesto 200 m hrbtno,
Ana Avbelj 13. mesto 100 m prsno kadetinje.

Tudi ostali plavalci Mark Anej LapuhLiam Negodič in Živa Prašnikar, so prvi dan tekmovanja izboljšali osebne čase.

Rezultati plavalcev, ki so se uvrstili v popoldanska finala drugi dan dogodka:

Nik Peterlin 2. mesto absolutno 1500 m prosto in 1. mesto med mladinci – izpolnjena norma za nastop na mladinskem evropskem prvenstvu v Beogradu, julij 2023, 4. mesto 200 m prosto mladinci,
Rok Vejnovič 2. mesto 200 m hrbtno, 5. mesto 1500 m prosto kadeti,
Ivana Lukan 4. mesto 200 m prosto, 5. mesto 50 m prsno kadetinje,
Laura Podgoršek 4. mesto 50 m delfin, 7. mesto 200 m delfin kadetinje,
Iza Videc 10. mesto 100 m hrbtno mladinke,
Ana Avbelj  8. mesto 200 m prosto, 16. mesto 50 m prsno kadetinje.

Nik Peterlin je osvojil skupno uvrstitev na tretje mesto v mladinski kategoriji po seštevku dveh rezultatov.

Končal se je rok za lovljenje norm za Četveroboj BIH-CRO-SLO-SRB, ki bo potekal ta teden v Sarajevu. Kamniški klub bodo zastopali: Nik Peterlin, Rok Vejnovič, Taja Vejnovič, Iza Videc, Ivana Lukan, Laura Podgoršek in Ana Avbelj.

Anita Berlisk
Foto: Miha Potočnik

Oglasno sporočilo

ODDAJ KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here